Fanúšikov nechala čakať dlhých 40 rokov: ABBA vydala nový album!


A má mnoho ďalších veľkých prekvapení.

Zdroj: instagram.com/abba

Legendárna švédska popová skupina ABBA vydala nový album! Stalo sa tak po 40-tich rokoch. Nový album dostal názov VoyageNavyše, ABBA pripravuje pre svojich fanúšikov aj digitálny koncert v Londýne, na ktorom predstaví svoje hologramy.

Názov ABBA je akronymom mien jej členov — Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid. Skupina sa rozpadla v roku 1982, rok po vydaní posledného albumu The Visitors. Odvtedy nebola hudobne aktívna.

Po mnohých rokoch špekulácií a rôznych náznakov návratu ABBA konečne v septembri tohto roka ohlásila, že sa opäť zišla a vydá nový album. Pri tejto príležitosti tiež vydala 2 nové skladby — I Still Have Faith in You a Don't Shut Me Down.

Nový album Voyage vydala skupina o polnoci zo štvrtka na piatok (5.11.2021) v rôznych časových zónach. Nachádza sa na ňom 10 skladieb a to nie je všetko, čo si skupina pre svojich fanúšikov prichystala.

Na digitálnom koncerte, ktorý je naplánovaný na máj 2022, plánuje ABBA predstaviť svojich digitálnych avatárov, ktorých nazvala ABBAtars. Pôjde o hologramy, ktoré majú zobraziť členov skupiny tak, ako vyzerali v roku 1979. Títo digitálni avatári sú výsledkom niekoľkoročného projektu, na ktorom skupina spolupracovala so spoločnosťou režiséra Hviezdnych vojen Georgea Lucasa, vyrábajúcou špeciálne efekty.

Voyage je deviatym štúdiovým albumom tejto skupiny a podľa Björna a Bennyho bude aj posledným.

ABBA predala celosvetovo až 150 miliónov svojich nahrávok. Jej posledný pobyt v štúdiu v roku 1982 priniesol hity Under Attack a The Day Before You Came, ktoré sa objavili na kompilačnom albume The Singles. Posledný koncert skupiny sa uskutočnil v roku 1985.

Výberový album s názvom ABBA Gold: Greatest Hits sa stal v júli tohto roka prvou nahrávkou, ktorá bola 1000 týždňov v britskom rebríčku najpredávanejších hudobných albumov UK Albums Chart.

Zdroj: TASR