Máte radi polievky? A ktorú najviac? ;-)


Počas chladných dní sa treba vyhýbať studeným jedlám a nápojom, ktoré ľudské telo ochladzujú.

Zdroj: www.pixabay.com

Teplé nápoje, polievky aj sezónne ovocie a zelenina - toto všetko by malo byť súčasťou nášho jesenného jedálnička.

„Na jeseň je vhodné zaraďovať do jedálneho lístka polievku, ktorá organizmus zahreje. Či už je to zeleninová, tekvicová, hlivová alebo mäsový vývar, všetky sú vhodné,“ odporúča terapeutka zvolenskej nemocnice Ľubomíra Fraňová s tým, že menej vhodné sú v chladnom období zeleninové šaláty.

Ako ďalej tvrdí, je lepšie si zeleninu udusiť, upiecť alebo ugrilovať. Pitný režim by mal obsahovať teplé bylinkové čaje, ktoré sa môžu dochutiť medom, citrónom alebo zázvorom.

Pripomenula tiež, že pre podporu imunity je vhodné jesť sezónne ovocie a zeleninu. Patria sem jablká, hrušky, hrozno, červená repa, tekvica, ďalej napríklad huby a aj hliva„Na podporu imunity slúžia aj bylinkové čaje, zázvorový, rakytníkový, šípkový, ale aj bylinky, ktoré sme si nasušili v lete,“ poznamenala.

Na raňajky, desiatu či olovrant pre školákov odporúča pripraviť kaše napríklad z ovsených vločiek s jablkom, medom a orechmi. „A potom znovu ovocie a zelenina, jablko, hruška, hrozno, mrkva strúhaná s jablkom a citrónom,“ spomenula a ako odborníčka zdôraznila, že počas jesenných mesiacov a chladných dní sa majú ľudia vyhýbať studeným jedlám a nápojom, ktoré ľudské telo ochladzujú.

Zdroj: teraz.sk/magazin