Nezabudnite dnes zablahoželať Brigitám a urobiť si praženicu! :-)


Zdroj: www.pixabay.com

Meninovými oslávenkyňami sú dnes na Slovensku BRIGITY. Ide o vraj o ženy, ktorým sa najlepšie pracuje práve v mužskom kolektíve, pretože s mužmi vedia jednať na rovinu. Veď aj pôvod jej mena, pochádzajúci z keltského Brigh, znamená "silný, mocný"

Taká dobrá praženica nikdy nie je zlá. Navyše, vajíčko obsahuje až 13 základných živín a dnes "oslavuje". Je totiž SVETOVÝ DEŇ VAJEC. Pripomíname si ho už 25-tykrátVyhlásený bol na medzinárodnej konferencii vo Viedni v roku 1996, na ktorej sa rozhodlo, že oslavovať tento symbol života, jeho silu a vitalitu, výživnosť a užitočnosť, budeme každý druhý októbrový piatok.

Dobrák s mohutnou postavou a s veľkým srdcom patril k zlatej generácii slovenských hercov. PETER DEBNÁR, ktorého prezývali pre jeho nápadný zovňajšok Maco, by sa dnes dožil 80 rokov.  

Zrejme nie každému je na prvé počutie známe meno PAUL HOGAN, na druhej strane, keď sa povie Krokodíl Dundee, vtedy už zrejme "každý" vie, o koho ide. Austrálskeho filmového herca preslávila práve hlavná úloha v tomto kultovom filme. Dnes sa herec s IQ 140 dožíva 82 rokov.

Meno ďalšieho herca ARNOLDA SCHWARZENEGGERA sa spája najmä s akčnými filmami. Jeden z najlepšie platených hercov Hollywoodu ale urobil v hereckej kariére obrat o 180 stupňov. 8. októbra v roku 2003, teda pred 18-timi rokmi, bol zvolený za guvernéra Kalifornie.  

Tanečný orchester, ktorý nesie meno Karla Vlacha, je od roku 1939 zjavne najdlhšie pôsobiacim orchestrom v Českej republike. Jeden z nestorov českej populárnej hudby, legendárny kapelník KAREL VLACH sa narodil 8. októbra pred 110 rokmi.  

Prvopočiatky športového televízneho vysielania v Československu sú nerozlučne späté s VÍTOM HOLUBCOM. Jeho doménou sa stal futbal a jemu patrí aj autorstvo najslávnejšej futbalovej hlášky: "Športu zdar a futbalu zvlášť!" Legendárny komentátor by sa dnes dožil 93 rokov. Ozaj, nezabudnime dnes večer držať našim futbalistom palce, sily si zmerajú s Ruskom.  

j sa vraj najlepšie pracuje práve v mužskom kolektíve, pretože s mužmi vie jednať na rovinu. Veď aj pôvod jej mena pochádzajúci z keltského Brigh znamená "silný, mocný"

Zdroj: TASR