Rocková babička TINA TURNER predala práva na svoje skladby!


Získalo ich známe hudobné vydavateľstvo.

Zdroj: instagram.com/tinaturner

Švajčiarska speváčka amerického pôvodu TINA TURNER (81) predala práva k svojmu piesňovému katalógu hudobnému vydavateľstvu BMG. Dohoda zahŕňa jej podiely z nahrávok, ako aj práva na spravovanie jej mena a imidžu, o čom informoval denník The Guardian.

Suma zatiaľ nebola zverejnená, podľa zmieneného periodika však išlo o najväčší obchod, aký kedy spoločnosť BMG uzavrela so sólovým interpretom. Turner sa tak pridala k ďalším hviezdam hudobného šoubiznusu, ktorí odpredali práva k svojej tvorbe. V minulosti tak urobil napríklad Bob Dylan či Neil Young.

Revolúcia v streamovaní hudby otvorila dvere k obchodovaniu s autorskými právami spevákov a skladateľov, pričom táto stratégia sa stáva čoraz dôležitejšou súčasťou spravovania ich majetku. "Som si istá, že ochrana môjho celoživotného diela je v spoľahlivých rukách," vyhlásila speváčka.

"Hudobná dráha Tiny Turner inšpirovala stovky miliónov ľudí na celom svete a stále si získava nové publikum. Je pre nás preto cťou, že môžeme manažovať jej hudobné a komerčné záujmy," uviedol Hartwig Masuch, riaditeľ spoločnosti BMG Rights Management so sídlom v Berlíne.

Tina Turner, vlastným menom Anna Mae Bullock, má na konte 10 štúdiových albumov, 2 koncertné albumy, 2 soundtracky a 6 kompilácií. Medzi jej najväčšie hity patria We Don't Need Another Hero, What's Love Got to Do with It, Private Dancer, The Best či I Don't Wanna Fight.

Zdroj: TASR; YouTube.com