Na slovenskú premiéru filmu o Maestrovi Karlovi Gottovi si musíme počkať!


Presúva sa na november.

Zdroj: instagram.com/karel.gott_fanpage

V piatok - 1. októbra - si nielen českí, ale aj slovenskí fanúšikovia pripomenuli druhé výročie smrti Maestra Karla Gotta. Pri tejto príležitosti mal 7. októbra (vo štvrtok) vstúpiť do kín dokumentárny film Karel, ktorý zachytáva posledný rok života fenomenálneho speváka.

Vzhľadom na aktuálnu a zhoršujúcu sa pandemickú situáciu sa slovenská premiéra dokumentu presúva na 11-teho novembra. 

„Veľmi ma to mrzí, chcela som vás v týchto ťažkých časoch filmom Karel potešiť a povzbudiť, ale nedá sa nič robiť. Zdravie všetkých ľudí je na prvom mieste," odkázala fanúšikom legendárneho Zlatého slávika hlavná producentka filmu, jeho manželka Ivana Gottová.

Celovečerný dokument Karel, ktorý prináša ojedinelý pohľad do súkromia a duše výnimočného umelca, nakrútila Olga Malířová Špátová. Režisérka natáčala Karla Gotta celý jeden rok. Natáčanie prebiehalo na sklonku jeho života. „Zrejme práve v dôsledku toho, že si Karel prechádzal ťažkou chorobou, bol vo svojich názoroch na život otvorený a pokorný," myslí si Malířová Špátová.

Spevák sa v dokumente vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Odhaľuje neznáme zákulisia koncertov, život s rodinou aj svoje súkromie, ktoré sa inak snažil chrániť. Snímka sa nevyhýba ani jeho boju s ťažkou chorobou.

Zdroj: TASR; YouTube.com