Choďte si nazbierať púpavu! Na toto všetko ju viete využiť


Púpavu nájdete na slovenských lúkach od apríla až do októbra. 

Zdroj: www.pixabay.com

Liečivo pôsobí jej koreň, listy, ale aj kvety. O priaznivých účinkoch púpavy sa pritom ľudia dozvedeli už v 10-tom storočí. 

Napríklad:

Posilňuje funkciu pečene a žlčníka, pomáha pri zápaloch a kameňoch v obličkách a močovom mechúre, stimuluje látkovú výmenu, zlepšuje chuť do jedla či účinkuje pri žalúdočných a črevných ťažkostiach. Používa sa tiež pri cukrovke, pomáha pri artróze a je účinná aj pri kožných ochoreniach, ako akné či ekzém.

Podľa odborníkov je najúčinnejšou časťou púpavy koreň, pretože pomáha pri tráviacich ťažkostiach, zápale pečene, problémoch so slezinou, žlčníkom, pri žlčníkových kameňoch a pri anémii. "Vedecké štúdie dokonca popisujú účinok extraktu z koreňa púpavy na niektoré druhy rakovinových buniek, keď po podaní tohto extraktu došlo k ich zániku," priblížil Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava hlavné mesto.

V listoch sú bohato zastúpené vitamíny C, A, D, B a K, kyselina kremičitá, karotenoidy a množstvo minerálnych látok, ako draslík, sodík, hliník, meď, vápnik, kremík, síra a fosfor. "Pre vysoký obsah železa, pomáhajú pri liečbe anémie a pri únave. Prítomnosť zeaxantínu a luteínu zasa udržiava zrak v dobrej kondícii," spresnil RÚVZ. Z listov púpavy je možné pripraviť (si) čaj či využiť ich priamo do šalátov a polievok.

Z kvetov púpav sa zas najčastejšie vyrába med, sirup alebo čaj. Kvety však nie sú vhodné na sušenie. "Nápomocné sú pri liečbe ochorení dýchacích ciest a podporujú vykašliavanie. Môžeme ho použiť nielen na liečbu, ale aj preventívne," skonštatoval RÚVZ.

Zdroj: teraz.sk/magazin