Nemohol ísť na pohreb svojej tety, takto netradične si ju uctil!


Poslednú rozlúčku s jeho milovanou príbuznou mu prekazili pandemické opatrenia.

Zdroj: www.clickorlando.com

Austrálsky farmár nemohol ísť na pohreb svojej tety. Poctu jej preto vzdal veľmi neobvyklým spôsobom! Desiatky oviec rozmiestnil do tvaru srdca. Dronom nakrútené video ťarchavých oviec, ktoré nič netušiac vyjadrovali city Bena Jacksona k jeho milovanej tete Deb, si tento týždeň mohli pozrieť smútoční hostia na jej pohrebe v meste Brisbane v austrálskom štáte Queensland.

Ben Jackson v tom čase totiž uviazol na druhej strane hraníc na svojej farme v obci Guyra v štáte Nový Južný Wales, asi 430 kilometrov od miesta jej poslednej rozlúčky. "Urobil som niekoľko pokusov, kým sa to podarilo... a konečný výsledok vidíte. Bolo to najlepšie srdce, aké som vedel spraviť," povedal Jackson.

Farmár začal experimentovať s vytváraním obrazcov s ovcami, aby sa zbavil jednotvárneho stresu z ručného kŕmenia týchto hospodárskych zvierat počas ničivého sucha, ktoré postihlo väčšinu Austrálie práve v prvých mesiacoch pandémie koronavírusu. Zistil, že keď vytvára názvy svojich obľúbených hudobných skupín za pomoci zŕn vysypaných zo zadnej časti svojho nákladného vozidla, stádo zaujme približne ten istý tvar a vydrží tak niekoľko minút. "To mi určite počas sucha dvíhalo náladu," priznal.

"Toto srdce, ktoré som urobil pre svoju tetušku, na ľudí v Austrálii dosť zaúčinkovalo," povedal a myslel tým emotívne reakcie na sociálnych sieťach. "Možno všetci sa potrebujeme vrúcne virtuálne objať," doplnil.

Ben Jackson tiež povedal, že mal šťastie, že mu na farme vôbec ostalo nejaké zrno, pretože po tohtoročnom suchu prišla pohroma v podobe záplavy myší.
Teraz pokračuje v dokrmovaní ťarchavých oviec zrnom, ktoré im zlepšuje zdravotný stav pred pôrodom.

Zdroj: TASR