Videli ste seriál Príbeh služobníčky? Má šancu získať televízneho Oscara!


Emmy sú považované za najvýznamnejšie televízne ceny.

Zdroj: www.shutterstock.com

Najväčším počtom nominácií na tohoročné americké televízne ceny známe ako Emmy sa môže pochváliť najnovšia séria dramatického seriálu Koruna z prostredia britskej kráľovskej rodiny a seriál The Mandalorian odohrávajúci sa v univerze Star Wars. Získali zhodne po 24 nominácií.

Seriál WandaVision natočený na motívy komiksov vydavateľstva Marvel má až 23 nominácií v kategóriách týkajúcich sa takzvaných minisérií. Zabodoval však aj nový komediálny seriál Ted Lasso. Jeho debutová séria získala hneď 20 rôznych nominácií.

Dystopický seriál Príbeh služobníčky si vyslúžil 21 nominácií, rovnako ako aj už stálica nominácií, komediálna šou Saturday Night Live.

Zoznam nominovaných zverejnila americká Akadémia televíznych umení a vied (ATAS), ktorá každoročne prestížne ceny Emmy udeľuje. Víťazov 73. ročníka týchto ocenení, ktoré sú považované za "televíznych Oscarov", vyhlásia 19. septembra na ceremoniáli v Los Angeles. Odovzdávanie cien bude moderovať americký herec a zabávač známy ako Cedric the Entertainer a v priamom prenose ju odvysiela stanica CBS.

Účasť na ceremónii bude obmedzená na "nominovaných a hostí", napriek tomu je však vnímaná ako návrat k "normálu". Vlani totiž galavečer pre pandémiu prebiehal v prázdnej sále a ocenení sa k šou pripájali prostredníctvom videokonferencie. Tento rok ocenia to najlepšie, čo v televízii vzniklo počas pandémiou zasiahnutého roka, v ktorom nakrúcanie ovplyvňovali prísne obmedzenia.

Emmy sú považované za najvýznamnejšie televízne ceny. Prvýkrát ich odovzdali v roku 1949. O ocenených rozhdone hlasovaním vyše 25-tisíc členov ATAS(u).

Zdroj: TASR