Vitaj, dievčatko! Princ Harry a jeho manželka Meghan sú už 4-členná rodina ♥


Zdroj: www.instagram.com/meghanmarkle_official/

Britský princ Harry a jeho 39-ročná manželka Meghan Markle sú už dvojnásobnými rodičmi. V nedeľu (6.6) spoločne oznámili, že sa na svet vypýtala ich druhorodená dcérka. Dali jej meno Lilibet Diana. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Dievčatko prišlo na svet v americkom štáte Kalifornia. Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor sa narodila ešte pred víkendom v piatok (4.6) v kalifornskej nemocnici Santa Barbara Cottage Hospital. Princ Harry bol podľa informácií tlačovej agentúry Reuters pri pôrode. Ako potvrdila tlačová kancelária kráľovského páru, Meghan aj Lilibet Diana sú už doma a darí sa im dobre. Na ich príchod sa tešil aj mladší syn a už aj brat Archie Harrison, ktorý v máji oslávil 2 roky. 

"Lili je pomenovaná po svojej prastarej matke, Jej Veličenstve kráľovnej (Alžbete II.), jej stredné meno - Diana - sme zvolili na počesť jej milovanej starej matky, princeznej z Walesu," uviedol prominentný pár. 

Diana bola mamou mladšieho princa Harryho a jeho staršieho brata princa Williama, ktorá tragicky zahynula v roku 1997 pri autohavárii v Paríži.

Narodenie dievčatka prichádza po roku rozruchov a škandálov v britskej kráľovskej rodine. Harry a Meghan sa medzitým vzdali svojich kráľovských povinností a odsťahovali sa žiť do USA, kde chcú podľa vlastného vyjadrenia viesť nezávislejší život.

"Ďakujeme za vašu pretrvávajúcu priazeň a podporu počas tohto veľmi výnimočného obdobia pre našu rodinu," poznamenal pár vo vyhlásení. 

Zdroj: TASR