Odhoďte predsudky, obujte si tenisky. Áno, aj k šatám!


Tenisky sú totiž módnou záležitosťou na všetky príležitosti.

Zdroj: www.unsplash.com

V minulosti boli tenisky najmä doménou mužov, v súčasnosti sú neoddeliteľnou súčasťou aj dámskeho šatníka.

Ženy ich začali kombinovať do rôznych štýlov. K čomu sa teda hodia tenisky? 

Ležérna elegancia
Tento štýl sa v poslednom období dostal výrazne do popredia. Prepája pohodlné a ležérne kúsky s tými elegantnými. Vďaka tomu môžu vzniknúť nesmierne nápadité a elegantné outfity na každodenné nosenie, no pritom sa v nich budete cítiť kompletne pohodlne.

Ako sa obliecť ležérne a zároveň elegantne?
Ideálny príklad je skombinovať obľúbené džínsy s akýmikoľvek teniskami a sakom. 

Veľmi dobre vyzerá kombinácia košele, blúzky, kabáta či šiat s teniskami. Tenisky sa dnes už dajú nosiť prakticky ku všetkému, takže nie je potrebné sa pri výbere obmedzovať. Dôležité je ale zvoliť si správny typ. Napríklad letné, rozviate šaty s plátenými teniskami dodajú mladistvý a dievčenský vzhľad.

Športovo, trendy a pohodlne?
Športové obliekanie bolo v minulosti pre ženy takmer nemysliteľné. Najlepšie sa cítili v sukniach, šatách a dokonca aj spoločnosť ich vyzývala k tomu, aby sa obliekali žensky. V súčasnosti je však športové oblečenie veľmi trendy, pôsobí mladistvo a vkusne. Medzi najnovšie trendy patria napríklad sety teplákov a topu v rovnakej farbe.

Mimoriadne trendové sú aj oversized mikiny, ktoré môžete kombinovať na milión spôsobov. Ich obrovským plusom je, že sú pohodlné. Nesmrteľné sú tiež legíny, či biker shorts, ktoré sa dajú kombinovať s teniskami akéhokoľvek druhu.

Dobrá rada na záver: Pri výbere tenisiek berte ohľad na váš aktuálny šatník a štýl, aby ste ich vedeli dobre kombinovať. V roku 2021 patria medzi trendy aj tenisky vo výrazných farbách – veľmi moderná je aktuálne žltá.

Zdroj: teraz.sk/magazin