Na toto sme čakali! Petra Vlhová oznámila meno svojho nového trénera


Zdroj: instagram/petravlhova13

Konečne! 

Meno nového trénera našej elitnej lyžiarky Petry Vlhovej je známe! Stal sa ním Švajčiar Mauro Pini. Na tomto poste nahradil talianskeho kouča Livia Magoniho, ktorý v sezóne 2020/2021 priviedol Petru k zisku veľkého glóbusu pre celkovú víťazku Svetového pohára. jej tímom sa dohodol na ročnej zmluve, ale obe strany nevylučujú ani dlhšiu spoluprácu.

"Som šťastná, že spoločne so všetkými ľuďmi v mojom tíme môžeme tvrdo pracovať na dosiahnutí všetkých našich cieľov. A aj keď dosiahnuť to, čo sme si predsavzali, nebude jednoduché, som presvedčená, že vďaka skúsenostiam a vysokej odbornosti tréningových postupov nášho nového hlavného trénera Maura Piniho, ich spoločne dosiahneme nielen kvôli sebe, no najmä pre všetkých fanúšikov, ktorí za nami stoja," uviedla ich na sociálnych sieťach Petra Vlhová.

Pini v minulosti trénoval Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú, ktorá bola v uplynulom ročníku SP najväčšou súperkou našej lyžiarky v boji o veľký krištáľový glóbus. Viedol aj Slovinku Tinu Mazeovú či Španielku Mariu-Jose Riendovú-Contrerasovú.

"Ďakujem Ski Team Vlha za príležitosť byť súčasťou tímu, ktorému sa už podarilo dosiahnuť veľké úspechy. Je pred nami množstvo práce a nových výziev. Som rád, že budem môcť Petre pomôcť dosiahnuť jej ďalšie vysoké ciele. Teší ma, že v budúcej sezóne budem môcť na olympijských hrách reprezentovať slovenské farby," povedal 55-ročný švajčiarsky tréner.