Máte psa? Koľkokrát do roka by ste ho mali kúpať?


Zdroj: www.unsplash.com

Jar je ideálny čas na hygienu a úpravu domácich miláčikov. 

Mnohým síce stačí kúpeľ, fén a poriadne vyčesanie srsti, iné psíky však  potrebujú aj strihanie. Upozornil na to Andrej Kližan, majiteľ psieho salóna v Bratislave.

Jar je práve tým obdobím, keď psy začínajú meniť srsť a viac alebo menej pĺznu, čo mnohým ľuďom prekáža. "Psom sa počas pobytu vonku či počas prechádzky na srsti zachytávajú rôzne baktérie a kúsky špiny a preto je dôležité psa raz za čas poriadne vykúpať," pripomenul odborník.

Psík by mal absolvovať poriadny kúpeľ štyri až päťkrát do roka. V prípade bytových domácich miláčikov to môže byť aj častejšie.

"Dôležité je zvoliť správne prípravky, teda šampón a kondicionér, ktoré psovi nevysušia pokožku. Zároveň je dôležité psa poriadne vysušiť, teda vyfénovať, aby neprechladol. Kúpaním a fénovaním mu zároveň odíde aj množstvo starej srsti," priblížil Kližan. Nepotrebnú (podstielkovú) srsť vieme vyčesať špeciálnymi hrebeňmi a znížiť tak pĺznutie nášho najlepšieho priateľa.

Pre psy, ktoré majú dlhé chlpy veľmi podobné vlasu, je jar obdobím strihania. Každá rasa sa pritom strihá podľa určitých pravidiel. "Pri psoch je dôležité napríklad vystrihať niektoré partie okolo zadku, na brušku či labkách, pretože tak sa bude pri psovi ľahšie udržiavať hygiena. Je to najmä pri psoch žijúcich v bytoch alebo domoch," dodal odborník.

Zdroj: TASR