Vyskúšajte tento trik – kliešte sa vám budú vyhýbať


Kliešte sú strašiakom pre mnohých ľudí.

Zdroj: shutterstock.com

Kliešte sú neraz infekčné a môžu prenášať kliešťovú encefalitídu alebo lýmsku boreliózu.

Kliešť sa jednoducho prisaje na pokožku a zahryzne sa. Človek vo väčšine prípadov necíti, že sa kliešť na jeho pokožku prisal.

Po návrate z prírody domov by sme si mali skontrolovať oblečenie, pretože sa najčastejšie stáva, že kliešť sa na naše oblečenie prichytí.

Skvelý trik na kliešte

Na tento trik vám postačí obyčajný valček na oblečenie, ktorým čistíte váš odev od nečistôt. Valček potrite jemnou vrstvou esenciálneho oleja. Následne ním prejdite postupne celé svoje oblečenie, ktoré na sebe máte oblečené. Svoju pozornosť sústreďte predovšetkým na nohavice.

Valčekom pohybujte opatrne, aby ste si neurobili fľaky na oblečení. Tento trik urobte tesne pred tým, ako pôjdete vonku do prírody. Týmto jednoduchým trikom dosiahnete to, že kliešte budú mať ťažšie podmienky na to, aby sa prichytili na vaše oblečenie. Kliešte nemajú radi esenciálne oleje s prídavkom citrónu, eukalyptu, mäty alebo levandule.

Ak sa vám nechce vyrábať domáceho pomocníka proti kliešťom - zakúpte si sprej, ktorý bude mať odpudivý účinok. Sprej jednoducho nastriekate na svoj odev. Kliešte sa vám budú vyhýbať. 

Veľa šťastia!