Ako na jarný detox? TOTO je top 5 potravín, ktoré si zamilujete


Detox dokonale patrí k jarnému obdobiu.

Zdroj: shutterstock.com

Na jar sa priam žiada očistiť svoj organizmus po dlhej zime a zhodiť pár kíl do plaviek. Človek sa snaží piť veľa vody, piť veľa zeleninových a ovocných štiav, obmedziť nezdravé a mastné jedlá.

Jarný detox je výborným prostriedkom, ako si posilniť náš organizmus a imunitný systém, ktorý je náchylnejší na sezónne ochorenia. Existujú však potraviny, ktoré vám pomôžu zvládnuť vašu jarnú očistu na výrobnú.

Zázvor

Zázvor má detoxikačné a protizápalové účinky. Urýchľuje trávenie a pomáha naštartovať metabolizmus človeka.

Cesnak

Cesnak znižuje vysoký krvný tlak, stráži nám hladinu cholesterolu v norme a zvyšuje našu imúnnosť voči baktériám.

Zelený čaj

Zelený čaj sa považuje za jeden z najzdravších nápojov na svete. Pravidelné pitie zeleného čaju zlepšuje činnosť mozgu a znižuje riziko vzniku rakoviny. Účinne bojuje s nadmernou hmotnosťou.

Chia

Chia semienka sa označujú aj ako čistiaca potravina, ktorá podporuje náš tráviaci systém.

Jablká

Jablká pomáhajú predchádzať vzniku cukrovky, rakoviny, hypertenzie.

Zo spomínaných potravín si viete pripraviť skvelú šťavu alebo smoothies, ktoré jednoducho a rýchlo zmixujete vo svojom mixére. Treba si však dať pozor, niektoré potraviny sa ťažšie mixujú, preto je potrebné pridať malé množstvo vody. V súčasnej dobe si vieme v obchode zakúpiť mixér, ktorý je špeciálne určený na prípravu smoothies. S takýmto mixérom nebudeme mať pri mixovaní ovocia a zeleniny žiaden problém.