Plánujete si do domácnosti zaobstarať trezor?


Pokiaľ vo vašej domácnosti skrývate naozajstné cennosti, tak je dobré si ich ,,poistiť“ uskladnením v trezore. Povieme vám, ako na to!

Zdroj: shutterstock.com

Nie je všetko také, ako sa zdá

Pri výbere vhodného trezoru treba mať na pamäti, že jeho vonkajšie rozmery sa nemusia zhodovať s tými vnútornými, nakoľko tomu zodpovedá aj príslušná hrúbka steny, ktorá sama o sebe chráni naše cennosti. Preto je dobré, si tieto rozdiely dopredu overiť, aby sa vám nestalo, že sa doň uschované predmety proste nezmestia.

Ďalšou veľkou dilemou pri výbere trezoru, sú aj možnosti jeho uzamknutia, ktorými sú buď to samotný kľúč, mechanická kombinácia (koliesko) alebo elektronika. V závislosti od konkrétneho typu zámku, sa môže navyšovať aj konečná cena trezoru, avšak v tomto smere sa šetriť určite neoplatí.

Nezničí ich ani oheň

Okrem samotnej krádeže, sú tu aj iné faktory, ktoré by mohli nemilo prekvapiť váš trezor. Na mysli máme napríklad taký požiar, ktorý môže zničiť aj všetko ostatné v domácnosti. Preto má väčšina trezorov priemernú protipožiarnu ochranu 30 - 60 minút.

Poslednou, avšak nemenej dôležitou voľbou pri zaobstaraní trezoru, je jeho samotná inštalácia. Pre menej kreatívnych, môže byť riešením jeho uloženie na pevný podklad. Tí obozretnejší, môžu uvažovať aj nad jeho vsadením do steny (a prekryť obrazom) alebo do iného vhodného priestoru. Aj tu však treba mať na pamäti, aby rozmer priestoru nijako nebránil plynulému otvoreniu celého trezoru.