Tieto pánske vône ženy milujú!


Jeden z najdôležitejších zmyslov, ktoré priťahujú opačné pohlavie, je jednoznačne čuch, ktorý môžeme otočiť v náš prospech použitím správneho parfumu. Tak ktoré vône na mužoch ženy jednoducho milujú?

Zdroj: shutterstock.com

Záleží aj na vašom životnom štýle?

Veľa o výbere vhodnej pánskej vôni napovie aj konkrétny životný štýl človeka. Tak napríklad športovci radi siahnu po vonných látkach s citrusovými tónmi (pomaranč, citrón, mandarínka, limetka), ktoré ešte môžu byť obohatené o vôňu kvetín (ruže, fialky, hyacint). Táto kombinácia je nielen že u žien mimoriadne atraktívna, ale konkrétnych mužov robí aj podstatne mladších.

V prípade, že v sebe skrývate viacej dušu gentlemana, tak budú pre vás odpoveďou orientálne vône (škorica, klinček, vanilka), ktoré pre svoju zmyselnú a opojnú vôňu vedeli oceniť už starí Mayovia či Aztékovia.

Potešíte aj vaše zdravie

Samotné mužské vône nielen že vyzdvihnú vaše sebavedomie v očiach potenciálnych žien, ale blahodarnými sa stanú aj v oblasti celkového ľudského zdravia. Tak napríklad kvety levandule prispievajú k lepšej nálade človeka, a pri kombinácii s eukalyptom dokonca zvyšujú jeho bdelosť a respiračné účinky.

Samotný fenetylalkohol, ktorý je obsiahnutý vo všetkých parfumoch optimálne stimuluje zníženie krvného tlaku. Zároveň, priam nezvyčajná kombinácia - vanilka, uhorka a sladké drievko - zase pozitívne napomáha prietoku krvi v našom tele.