Keď muž prestane milovať ženu


Hoci sa muži javia ako menej emocionálne stvorenia, tak aj z ich strany postupne môže vyprchať cit lásky, ktorý by si mala žena okamžite všimnúť. Ako sa to teda prejavuje?

Zdroj: shutterstock.com

Keď prestanú dotyky aj kvety

K tradičným prejavom mužskej náklonnosti, nielen počas randenia, ale aj v trvalom vzťahu, sú rôzne dotyky a objatia, ktorými dávajú tak žene najavo, ako veľmi im na nich záleží. Inokedy zase vedia prejaviť svoju lásku a úctu aj viacerými darčekmi či zamilovanými správami, nielen keď k tomu majú príležitosť.

Pokiaľ sa však tieto prvky začnú postupne zo vzťahu vytrácať, až zmiznú úplne, tak je to signál, že niečo nie je v poriadku. Zároveň, môžu ako obrana začať u muža prekvitať aj časté stretávky s jeho kamarátmi alebo aj pravidelná podráždenosť či nervozita.

Viac pohody a slobody

Aby bolo možné týmto komplikáciám predísť, musí si žena vždy uvedomiť isté úskalia vzájomného spolunažívania s mužom a začať sa im vyvarovať. Chlapi potrebujú vo svojom vzťahu cítiť v prvom rade slobodu a jednoduchosť, ktorá im umožní voľne dýchať. Neodporúča sa preto na mužovi až príliš lipnúť, ani zbytočne dramatizovať niektoré situácie, ktoré na neho hádžu väčšiu mieru zodpovednosti, než je potrebné.

Na strane druhej, v oveľa väčšej miere si treba všímať ich prípadné úsilie o udržanie vzťahu, ako aj jednotlivé skutky lásky, ktoré nie sú až tak blízke ich prirodzenosti a vedieť im za ne aj poďakovať. Veľa spraví aj to, keď budete muža jednoducho ,,počúvať“ a veriť tomu, že to, čo hovorí, myslí naozaj vážne. Muži sú totiž vždy priamočiari a nezvyknú veci hovoriť len tak do vetra.