Čisté okná bez šmúh a saponátov


Čistenie okien patrí k tým menej obľúbeným domácim prácam, kedy dosiahnutie ideálneho výsledku nie je vždy samozrejmosť. Poradíme vám, ako ich mať dokonale čisté a lesklé!

Zdroj: shutterstock.com

Slnko ako nepriateľ 

Určite poznáte desiatky osvedčených trikov a saponátov, ktoré vám sľubujú dokonalý lesk vašich okien bez akýchkoľvek nečistôt alebo šmúh, avšak vždy sa napokon presvedčíte o opaku.

Tzv. výstupnou kontrolou čerstvo umytých okien je priame slnečné žiarenie, ktoré zväčša odhalí aj to, čo bežné oko nevidí.

Okná, ktoré sa usmievajú

Máme pre vás trik, ktorý by ste darmo hľadali v ktorejkoľvek drogérii či supermarkete, a ktorý vám, aj vaším oknám istotne vyčaruje úsmev na tvári. Novodobé tajomstvo čistých okien bez šmúh sa ukrýva v čistiacich tabletách, určených na bielenie zubných protéz, ktoré by ste mohli nájsť napríklad vo výbave vašich starých rodičov, a ktoré už ukázali svoje kvality aj pri bielení bielizne.

Stačí, pokiaľ 1-2 tablety rozpustíte vo vode, a takto pripravenou zmesou začnete čistiť vaše okná, príp. zrkadlá, ako aj ich rámy. Účinok je okamžitý a trváci. Rovnako ako aj váš úsmev na tvári!