Rozdiel medzi láskou a zamilovanosťou


Príval pozitívnej energie, eufória, hormonálna búrka, rozčarovanie....zažil to už každý z nás. Je to láska alebo zamilovanosť? Poďme to rozlúsknuť!

Zdroj: shutterstock.com

Mať ružové okuliare

Stav zamilovanosti by sa dal prirovnať k akémusi druhu mánie, ktorú miestami ani nevieme plne kontrolovať. Naša nálada sa dokáže prudko meniť, od prílišne dobrej, až po nechutne zlú, plnú smútku a beznádeje. Človek vtedy pozerá na svojho partnera, ako na dokonalú bytosť, bez chýb a nedostatkov a je ochotný veriť tomu, že to tak ostane prakticky do smrti.

Celé je to však ale iba v našej hlave a skončí to v okamihu, kedy sme ochotní zložiť zo svojej tváre tzv. ružové okuliare a pozrieť sa na náš vzťah triezvymi očami. A vtedy je čas, aby nastúpila láska!

S láskou prichádza aj veľa práce

Spolu s láskou prichádza aj veľmi závažné rozhodnutie, a to, či sme ochotní pre náš spoločný vzťah aj niečo obetovať, zapracovať na budovaní vzájomnej dôvery a prijať svojho partnera aj s jeho prípadnými chybami.

V opačnom prípade sa môže stať, že budú chcieť ženy za každú cenu svojho chlapa zmeniť na svoj obraz, a naopak muži, v snahe utiecť z tohto ,,náročného procesu zmeny“ sa začnú obzerať po iných.

Pokiaľ však v tomto ťažkom boji vytrváte, tak bude pre vás odmenou naozajstná láska, ktorá je trpezlivá, dobrotivá, nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé,  neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží. Proste láska, ktorá nikdy nezanikne.