Ako sa nestať otrokom digitálnych technológii


Žijeme v dobe, kedy sa nielen mladí ľudia stávajú dennými otrokmi digitálnych technológii, pri ktorých nedokážeme ani poriadne oddychovať. Poradíme vám, ako sa z toho dostať!

Zdroj: shutterstock.com

Návrat ku koreňom

Azda kráľom medzi súčasnými digitálnymi technológiami sú tzv. šikovné mobily (smartphony), ktoré nám dokážu ,,zmenežovať“ prakticky celý deň. Od počiatočného zobudenia mobilom, cez prehľad noviniek na internete počas raňajok, až po navigovanie jazdy v aute alebo počúvanie hudby vo vlaku.

Spôsob, ako sa tomu vyhnúť, je nahradiť vašu ,,mobilnú hračku“ jej predchodcami. To znamená, že budiť by sme sa mali výlučne klasickým budíkom, pri raňajkách čítať dennú tlač a obmedziť by sme mali aj nekonečné sledovanie rôznych notifikácii, ktoré nás neustále nútia sledovať displej mobilu.

Byť múdrejší ako ,,Google!“

Ďalším nešvárom, ktorí odpútava našu pozornosť od reality, je neustále overovanie alebo nachádzanie riešení našich problémov prostredníctvom internetu v mobile. Či už sú to spoje hromadnej dopravy, informácie o počasí alebo len návod ako opraviť umývadlo, tak všetko máme potrebu vedieť do pár klikov.

Aj v tomto smere, sa odporúča vrátiť ku koreňom a nechať pracovať viac našu hlavu. Práve v nej sa nachádza zaiste nespočetné množstvo nápadov či riešení na naše každodenné situácie. Možno sa nám pošťastí, a popritom spoznáme aj nového človeka, ktorý zmení náš život!