Ako sa správne pripraviť na zimnú turistiku?


Aj v zime sú vybrané úseky našich hôr prístupné pre vášnivých turistov, treba sa však na ne náležite pripraviť. Povieme vám ako!

Zdroj: shutterstock.com

Na raňajky do postele zabudnite

Keďže v zime sú naše dni akosi kratšie, nie je dobre dlho vylihovať v posteli alebo sa babrať s raňajkami, ale radšej čím skôr vyraziť na našu túru, aby sme sa do cieľovej stanice dostali ešte pred večerom.

Zároveň sa odporúča putovať vo väčších skupinkách, na čele s niekým, kto už má na zimných horách niečo odchodené. Povinnou výbavou by tiež mali byť mačky a nesnehy, ktoré si poriadia aj so zľadovatenými chodníkmi.

Poistite sa radšej trikrát

Na ľahkú váhu by sme nemali brať ani vaše oblečenie, ktoré by malo obsahovať viacero ,,cibuľových“ vrstiev, ktoré budete môcť kedykoľvek meniť, najmä podľa výkyvov počasia. Samotnú predpoveď počasia je lepšie si porovnať z viacerých zdrojov, ako aj s dlhodobými vyhliadkami.

A úplne najväčšiu istotou na horách budete mať vtedy, pokiaľ si k vášmu štandardnému zdravotnému poisteniu priplatíte aj poistenie na hory, ktoré sa postará aj o prípadné výdavky spojené so zásahom horskej služby.