Ako chrániť svoje telo pred veľkými mrazmi?


Prevládajúce zimné obdobie, ktoré občas so sebou prinesie aj poriadne tuhé mrazy, by malo byť pre nás výstrahou, ako najlepšie chrániť naše telo a organizmus. Povieme si viac!

Zdroj: shutterstock.com

Oblečený ako cibuľa

Cibuľový spôsob obliekania je mnohým dobre známy, a preto možno stačí len zopakovať, že najspodnejšou vrstvou by mala byť termobielizeň, ktorá najlepšie udržiava teplo. Tá najvrchnejšia by zase mala byť z odolného, nepremokavého a vetru odolného materiálu, ktorý vydrží prakticky všetko.

Nemali by sme zabúdať ani na končeky nášho tela, ako sú uši, ruky či nohy. Náš organizmus totiž posiela teplo najskôr tam, kde ho najviac treba, a teda srdce, mozog a pľúca.

Miesto teplého čaju radšej vlažný radler

Mylnou môže byť informácia, že náš organizmus v zime najviac zahrejú horúce nápoje , ako sú varené víno alebo čaj. Nepomôže dokonca ani pravý domáci alkohol, ktorý spôsobí, že budeme pociťovať teplo aj vtedy, keď ho budeme vlastne strácať. Lepšie urobíme, ak do seba dostaneme náš obľúbený vlažný nealko nápoj.

Čo sa týka vhodnej stavy, tak absolútnou jednotkou je kyslá kapusta, bohatá na vlákninu, minerály a veľmi obľúbený vitamín C. V jedálničku by nemala chýbať ani mrkva, ktorá zase dodáva našej zamrznutej tvári prirodzenejšiu farbu.