Ako často prať uteráky a posteľnú bielizeň?


Čistota a hygiena by mali byť každého osobná vec, napriek tomu by sme sa mali snažiť dodržiavať isté postupy. Ako je to vlastne s uterákmi a posteľnou bielizňou?

Zdroj: shutterstock.com

Uterákový peeling na hladšie ruky

Aj z návštev hotelov či iných zariadení sme zvyknutí, že nás v kúpeľni čaká vždy čistý uterák. Ruku však na srdce, ako často ho vymieňame u nás doma? Odborníci radia, aby to bolo minimálne každé dva dni pri teplote 60 stupňov!

Totiž, uteráky a ich štruktúra slúžia na to, aby naše telo nielen vysušili, ale poskytli mu prostredníctvom trenia aj tzv. peeling. V pretavení do praxe, sa jedná o akési ,,zošmirglovanie rúk“ od odumretých buniek a nečistôt.

V ležovisku strávime 1/3 dňa

Naša posteľ, po domácky ,,ležovisko,“ v ktorej bežne trávime 1/3 dňa si tiež pýta svoju údržbu. Na mysli máme jednak posteľnú bielizeň, ktorá sa častokrát stane aj útokom nášho leňošenia či stravovania, a preto by mala putovať do práčky minimálne raz do týždňa.

Napokon, stranou by nemal ísť ani samotný matrac postele, ktorý síce zvykneme chrániť rôznymi návlekmi či dekami, ale cez to všetko dokáže aj on prepustiť do nášho tela rôzne mikróby. Aj jemu by sme mali preto dopriať čistenie aspoň raz za tri mesiace.