Dobročinná jazda električkou


Niekto sníva o tom, že bude kozmonaut alebo smetiar, Roland z Bratislavy sníval ako malý, že bude šoférom električky. A rozhodol sa svojim snom dokonca pomáhať druhým!

Zdroj: shutterstock.com

Šoférom vo voľnom čase

Hoci sa Roland ako dospelý napokon rozhodol uberať v pracovnej oblasti úplne iným smerom, tak jeho vysnené povolanie ho nakoniec dobehlo. Totiž, už viac ako 2 roky sa venuje šoférovaniu električky vo svojom voľnom čase.

Ako uviedol aj samotný Dopravný podnik, tak Roland nie je jediným bláznom, ktorý sa popri svojej práci venuje takejto ,,službe verejnosti.“ Niektorí si tak možno privyrábajú na dovolenku, iní si len plnia svoje detské sny.

Sny plní aj druhým

Roland to so svojim ,,dobrovoľným“ vedením električky dotiahol na ešte vyšší level, a rozhodol sa, že celý svoj plat chce venovať na dobročinné aktivity.

Takto sa mu podarilo počas jeho 2-ročnej kariéry vyzbierať na konto konkrétnej dobročinnej organizácie úctyhodných 4536 eur. Rolandovú dobročinnosť podporuje aj jeho manželka a dve deti, ktoré sa ,,otcovou električkou“ niekedy tiež radi odvezú.