Koľko voľných dní nás čaká v roku 2020?


Pre krátkosť víkendov je pre každého pracujúceho človeka zvýšeným dôvodom na radosť, keď padne prípadný štátny sviatok na pracovný deň. Ako to bude tento rok?

Zdroj: shutterstock.com

Predĺžené víkendy budú mať zelenú

V roku 2020 nás čaká opäť 15 dní pracovného pokoja, z ktorých iba 4 pripadnú na víkend. Z toho vyplýva, že popri 4-5 týždňom dovolenky, nás čaká ešte skvelých 11 voľných dní.

Ďalšou dobrou správou je, že oba májové ,,voľné dni“ (1./8.5.) pripadajú na pondelok, takže vyznávači predĺžených víkendov majú zelenú. Komu by to stále nestačilo, tak sviatky druhej polovice roka (1./15.9. a 17.11.) padnú dokonca na utorok, čo už sa v kombinácii s jedným dňom dovolenky takmer dorovnáva dĺžke pracovného týždňa.

Na svoje si prídu aj ,,pracanti“

Tí, ktorým je súdené pracovať aj počas víkendov či sviatkov, prinášajú oné voľné dni takisto patričné benefity, ktoré je možné dokonca kumulovať.

V prípade, že niekomu vyjde zmena na víkend, ktorý je zároveň štátnym sviatkom (v tomto roku sú to soboty 5.7./1.11. a nedele 29.8./26.12.), tak môže počítať hneď s dvomi príplatkami. Za prácu v sobotu je to 50 + 100 % a v nedeľu dokonca 100 + 100 % z príjmu. Z toho sa už dá našetriť na peknú dovolenku!