5 cvikov, s ktorými dosiahnete vytúžené ploché brucho


Leto skončilo, prišla zima. Neznamená to, žeby sme sa mali prejedať a nestarať sa o svoju postavu. Práve naopak. Ak ste sa počas leta nestihli dopracovať k vysnívanej postave, toto je najvyšší čas na to, aby ste to napravili.

Zdroj: shutterstock.com

Existuje množstvo cvikov na ploché brucho, ktoré môžete otestovať a zistiť, aký cvik vám najviac vyhovuje. Isté však je, že sa netreba vzdávať a vytrvať v cvičení aj vtedy, keď sa vám zdá, že cvičenie s vami nič nerobí. Práve toto je čas, kedy by ste mali začať na sebe makať ešte viac. Ak zmeníte aj stravu, výsledok bude dokonalý.

  1. Bicyklovanie

Najjednoduchší a najzákladnejší cvik, ktorý ovládajú aj deti v škôlke. Ľahnite si na chrbát, ruky si dajte veľa tela a nohy pokrčené v kolenách zdvihnite zo zeme. Začnite nohami pádlovať.

  1. Plank

Plank alebo aj doska, to je jeden z moderných a populárnych cvikov, ktoré môžete robiť kedykoľvek a kdekoľvek. Ak chcete mať ploché a pevné brucho – tento cvik je pre vás ideálny. Dajte sa do pozície, ako keby ste šli robiť kľuky, pokrčte ruky v lakťoch a dajte si pozor, aby ste ich mali priamo pod ramenami. Chrbát vyrovnajte a spevnite svoj stred tela, najmä brucho a bedrá. V tejto polohe vydržíte na začiatku len chvíľu, ale postupne sa v tomto cviku zlepšíte.

  1. Rolovanie

Ľahnite si na chrbát a svoje ruky natiahnite po celej svojej dĺžke. Spojte obe nohy a naraz ich dvíhajte, ako keby ste nimi točili. Cvik opakujte niekoľkokrát. Snažte sa, aby sa vám nohy nedotkli zeme a zároveň zostali spojené.

  1. Nožnice

Ľahnite si na chrbát, nohy mierne zdvihnite a ruky zasuňte pod svoj zadok. Začnite nohami kmitať, ako keby ste napodobňovali nožnice. Pri vykonávaní tohto cviku sa snažte, aby sa vám nohy nedotkli zeme.

  1. Hviezdica

Ľahnite si na chrbát a roztiahnite svoje ruky aj nohy. Dvíhajte naraz pravú ruku a ľavú nohu tak, aby sa vám dotkli. Toto opakujte aj s druhou nohou a rukou. Dávajte si však pozor na váš chrbát, aby ste si neublížili.