Vzhľad nechtov prezradí o vás veľa


Hoci je väčšina ľudí názoru, že na samotných nechtoch nie je nič zaujímavé, a preto si ich buďto s radosťou obhrýzajú alebo v lepšom prípade nahrádzajú umelými, tak nie je to úplne tak. Povieme prečo!

Zdroj: shutterstock.com

Dlhé, široké a krátke nechty

Ľudia s dlhým tvarom nechtov, pripomínajúci obdĺžnik sa radia medzi inteligentných a vtipných jedincov, ktorí si doslova užívajú spoločnosť okolo seba. V práci sú však opatrnejší a riadia sa radšej heslom: ,,dvakrát meraj a raz rež!“

Pokiaľ nosíte na rukách skôr široké nechty, tak to vypovedá o vašej opatrnosti a pozorovacím schopnostiam. Skôr ako niečo poviete alebo urobíte, tak si to veľmi dobre premyslíte. Napokon, krátke nechty pozývajú k zdolávaniu veľkých výziev.

Štvorec, trojuholník či ovál

Štvorcový tvar nechtov vystihuje ľudí, ktorí sú na povrchu zodpovední a dôveryhodní, avšak pod svojou vážnou tvárou skrývajú aj veselú povahu. Trojuholníkových nechtov nie je veľa, a predsa zastupujú takých, ktorí by mali mať vždy jasno vo svojich plánoch alebo dokázali v dnešnej dobe pracovať s rozumom.

Porovnávanie nechtov uzatvára kruh alebo ovál, ktorý je výstižný pre kreatívnych, ale zároveň citlivých a pokojných ľudí, ktorí do každej svojej práce dávajú aj svoje srdce.