TOTO sú najčarovnejšie zimné destinácie v Európe


Kto by nemal rád zimy? Mrazivú zimu s dlhými lesklými cencúľmi, snehovými vločkami a postavenými snehuliakmi.

Zdroj: shutterstock.com

Mnohý z nás možno spomínajú za oknami na horúce letné dni. Nezúfajte, zima je nádherná, aj keď nám je niekedy poriadna zima a vietor nám ošľaháva naše červené líca. Čo je však najlepšie na zime? Jednoznačne čas Vianoc, rodinné stretnutia, medovníky a vôňa ihličia.


Ak ste milovníci lyžovania, sánkovania alebo si jednoducho neviete predstaviť zimu bez poriadnej nádielky snehu, zbaľte svoje kufre a vyberte sa na hory. Tam bude snehu dostatok.


Zimná dovolenka na horách má svoje čaro. Zasnežené hory, drevo praskajúce v krbe, horúci čaj a sneh vŕzgajúci pod nohami. V Európe sa nachádza niekoľko okúzľujúcich miest, ktoré sa počas zimy menia na rozprávkovú krajinu.

Zdroj: instagram.com/raoufphotography

Medzi veľké lákadlo a obľúbené zimné stredisko patrí určite aj malé mestečko Malbun, ktoré sa nachádza v Lichtenštajnsku. Mestečko ponúka turistom všetko, čo sa dá v Európe počas zimy robiť.

Zdroj: instagram.com/nightviewplanet

​Mestečko Kiruna vo Švédsku je mesto severne od polárneho kruhu. Kiruna v zime nespí, práve naopak. Sneh vám v tomto meste bude siahať až po kolená. Čo je na tom najlepšie? Polárne svetlá uvidíte na tomto mieste veľmi často. Ak vám však nestačí pozorovanie fascinujúcej zimnej oblohy, môžete si vyskúšať sánkovanie, lyžovanie, korčuľovanie a lezenie na ľade.

Zdroj: instagram.com/inclusive_excursions

Medzi ďalšie čarovné miesto sa určite radí aj Švajčiarský Zermatt. Toto vysokohorské mestečko je postavené na pozadí kultového Matterhornu, ktorý je vyobrazený na balení známej lahodnej čokolády Toblerone. Toto miesto vás dokonale očarí svojimi malými cestičkami, tradičnými chatami a žiadnou premávkou. Na tomto mieste sa autom nejazdí.