Čo všetko by sme mali stihnúť počas Adventu?


Adventný veniec, na ktorom zapálime prvú sviečku už túto nedeľu dáva zároveň zelenú všetkým ostatným (pred)vianočným zvykom a tradíciám, ktorými dáme okolo seba najavo, že Vianoce sú už naozaj za rohom.

Zdroj: shutterstock.com

Od Mikuláša až po kapra

Hneď na začiatok Adventu , 6. Decembra , slávime svätého Mikuláša, kedy zvyknú naše deti dávať do okna svoje topánky, aby tak v nich ráno našli sladkú odmenu. Tí dôslednejší zase začínajú v tomto čase už aj s prvým pečením medovníkov, aby bolo toto vynikajúce vianočné pečivo na štedrom stole vhodné pre všetky zúbkové kategórie.

Na strane druhej, keďže výskyt chlapov je v kuchyni v predvianočnom čase prudko nebezpečný, tak sú im súdene oveľa dobrodružnejšie aktivity, ako je kupovanie kapra alebo rozhodovanie sa medzi umelým a živým stromčekom.

Aby prišlo všetko načas

V prípade, že vzdialenosť alebo iné faktory neumožňujú, aby ste sedeli pri štedrovečernom stole s celou vašou rodinou, tak sú našou milou povinnosťou vianočné pohľadnice, ktoré však treba poslať v značnom predstihu, aby neostali trčať niekde medzi poštou a poštárom.

Na poslednú chvíľu by sme si nemali nechávať ani kupovanie darčekov, najmä ak chceme využiť služby lacnejších e-shopov, ktoré majú termíny dodania tovaru jasne stanovené. Samozrejme, treba k tomu pripočítať ešte aj ich samotné balenie, či ukrývanie pred zrakmi blízkych.