Miliónový obraz v kuchyni


Pre mnohých starých ľudí je vlastné bývanie to najcennejšie, čo majú, bez ohľadu na to, ako to tam vyzerá. Mať v domácnosti však obraz za milióny eur môže náš pohľad ľahko zmeniť!

Zdroj: shutterstock.com

Varila pre samotného Krista

Istá dôchodkyňa z malého mesta neďaleko Paríža sa na sklonku svojho života dozvedela informáciu, ktorá ju doslova postavila zo stoličky. Celé roky ani len netušila, že sa jej nad varnou platňou rozprestiera obraz hodný 4 až 6 miliónov eur.

Presne toľko má hodnotu dielo talianskeho maliara Cimabua, ukazujúce posledné hodiny Ježiša Krista. Jeho pravosť overila pomocou infračerveného svetla skupina vedcov, ktorým ho doručila samotná dôchodkyňa vo vedomí, že ide o obyčajnú náboženskú ikonu.

Získali tak posledný kus skladačky

Týmto ,,vzácnym objavom“ sa podarilo dať vedcom dokopy kompletnú zbierku Cimbauovej práce z roku 1280, ktorá obsahuje celkovo 8 výjavov, zobrazujúcich Kristov život, utrpenie i ukrižovanie.

Ďalší obraz tejto zbierky, ktorý zachytáva ,,Pannu Máriu“ s dieťaťom našli zase pri prehrabávaní starého majetku v jednom anglickom grófstve. Teraz už šťastné visí v Národnej galérii v Londýne.