Ako zariadiť domácnosť a ušetriť tým teplo v byte?


Najmä v prebiehajúcom mrazivom období, kedy sa s radosťou vraciame do našich príbytkov s očakávaním príjemného tepla, môže byť pre vás užitočnou informácia, ako dostať z vašich radiátorov maximum a nekúriť tak do sveta!

Zdroj: shutterstock.com

Sedačka si teplo urobí sama

Taká obývačka je miestom, ktoré chceme mať zariadené pokiaľ možno čo najviac komfortne, aby sme sa tam sami cítili dobre a neurobili si hanbu ani pred prípadnou návštevou.

Často krát práve z priestorového hľadiska sa rozhodujeme pre umiestnenie sedačky do kúta izby alebo rovno siahnuť po rohovej verzií, ktorá prekrýva väčšiu časť steny, vrátane radiátora. V takom prípade, sa však jeho účinnosť stráca alebo znižuje na úplne minimum, nakoľko nemá ono teplo kam prúdiť.

Závesy po zem tiež už nie sú v móde

Ďalším diskomfortným riešením, ktoré môže z vašej miestnosti ukradnúť teplo, sú záclony. Kedysi sme mali vo zvyku vešať ich až po samú zem alebo ich dokonca zladiť s kobercom.

Aj tu je však lepšie, nechať vášmu radiátoru radšej voľný priestor a závesy prispôsobiť maximálne po úroveň parapety. V opačnom prípade, sa potom môže stať, že vám vaše teplo nielenže nebude prúdiť smerom dnu, ale otočí sa von oknom. Faktúru za teplo potom môžete nechať preplatiť stromom či vtákom!