Vianoce bez stresu a zhonu. Dá sa to


Nakupovanie darčekov, upratovanie, pečenie a ďalšie stresujúce situácie. Aj toto so sebou Vianoce prinášajú. Poznáte to?

Zdroj: shutterstock.com

Presne takto vyzerajú prípravy na Vianoce v mnohých domácnostiach na Slovensku. Vianoce sa radia medzi najstresujúcejšie obdobie v roku. Veľa ľudí robí všetko na poslednú chvíľu. Potom prichádza stres a panika.

Prinášame vám 5 tipov, čo robiť, aby ste si Vianoce užili bez stresu a zhonu.

  1. Spíšte si zoznam vianočných darčekov

Na úvod by ste si mali presne zadefinovať, koho na Vianoce plánujete obdarovať, potešiť. Spísanie si zoznamu je veľmi dôležité, pretože sa vám nestane, že na niekoho zabudnete. Okrem zoznamu je potrebné pomaličky začať premýšľať nad tým, čo by koho potešilo. Vyhnete sa tak zbytočnému chaosu a aj nepremysleným nákupom na poslednú chvíľu.

  1. Všetko si správne načasujte

Zastavte sa a vezmite si do rúk kalendár. Začnite plánovať. Určte si, ktoré dni sa budete venovať pečeniu, ktoré dni sa budete venovať upratovaniu a nakupovaniu darčekov. So správnym načasovaním vám pôjde všetko ľahšie a rýchlejšie.

  1. Nakupujte darčeky online

Nemáte dostatok času na nakupovanie darčekov? Neradi sa predierate v dave ľudí? Všetko potrebné viete nakúpiť priamo z vášho domova. Dajte si však pozor na to, aby vám darčeky dorazili včas.

  1. Rozpočet

Peniaze bývajú častou príčinou vianočného stresu. Preto by ste si mali hneď na začiatku rozvrhnúť, koľko peňazí ste ochotní dať za darčeky pre svojich blízkych.

  1. Robte všetko spoločne

Do vianočných príprav nezabudnite zapojiť aj svoju rodinu. Keď každý prispeje svojím dielom, hneď to bude rýchlejšie a jednoduchšie.