Ženy vs. muži: Prečo ženy pociťujú bolesť oveľa častejšie?


Súčasný model fungovania v spoločnosti je nastavený tak, že ženy sú niekedy nútené pracovať dlhšie ako muži.

Zdroj: shutterstock.com

Žena vstáva ráno prvá a ako posledná ide spať. Veľa povinností, starostlivosť o deti, organizovanie základných rodinných záležitostí má celkový vplyv na zdravotný stav. Nadmerné opotrebovanie svalov a kĺbov je preto zrejmé.

Prečo sú ženy viac náchylnejšie na bolesť ako muži?

Ženská populácia je ochotná trpieť pre krásu. Ženy nosia vysoké podpätky, topánky na platformách, ktoré ničia predovšetkým chrbticu.

Ženy nosia častokrát veľkú váhu. Ťažké kabelky, deti, nákupy. Ženská sebestačnosť a samostatnosť zabúda, že žena nie je na ťažkú fyzickú prácu prispôsobená.

Ženy napriek náročným pracovným povinnostiam musia psychicky a fyzicky zvládať aj rolu matky.

Na ženských ramenách ležia povinnosti v domácnosti. Zvládať prácu, domácnosť, rodinu a ešte aj domáce práce je poriadna makačka. Musíme uznať.

Ženy najčastejšie pracujú v sedavej práci. Sedavé zamestnanie totiž spôsobuje stuhnutie svalov a následne veľkú bolesť v oblasti krku a hlavy.

Ženské pokolenie je viacej náchylnejšie na zdravotné problémy, ako to mužské. Migréna, ochorenie kostí, kĺbov a svalov. S tým všetkým sa ženy musia popasovať.

Nedávny prieskum zistil, že sa u žien vyvíjajú chronické bolesti chrbta a krku už vo veku 27 rokov. Pri mužoch sa chronické bolesti chrbta a krku vyvíjajú až vo veku 33 rokov. Pravidelným pohybom sa však ženy takejto bolesti vedia čiastočne zbaviť. Rozdeľte svoje povinnosti aj na iných členov rodiny, nájdite si čas na cvičenie a odpočinok. Dostatočný, dlhý spánok má pozitívny vplyv na elimináciu rôznych druhov bolestí.