Ženské zlozvyky, ktoré zrýchľujú starnutie


Ste zúfalé, keď si pred zrkadlom objavíte nové vrásky? Všetky ženy chcú byť večne mladé, ale kvôli tomu by mali niečo obetovať. Zamyslite sa nad niekoľkými zlozvykmi, ktoré dávajú vášmu telu zabrať.

Zdroj: shutterstock.com

Zanedbávate priateľské vzťahy

Samota je postrachom každej staroby. Ľudia sa častejšie do seba uzatvárajú a opúšťajú sa. Centrum ich pozornosti sú choroby. Je veľmi dôležité obklopovať sa priateľmi. Priatelia vás dokážu odbremeniť sa od stresu, môžete sa im vždy vyrozprávať. S priateľmi budete žiť aktívnejší život.

Diéty
Všetci sa snažíme vyzerať neustále skvele. Podstupujeme rôzne diéty, ktoré nám majú napomôcť k lepšiemu telu. Samotnou diétou síce schudnete, ale vášmu organizmu to v konečnom dôsledku len škodí. Diéty neprospievajú vášmu tráveniu, nedostanete z nich potrebné výživné látky a nakoniec aj tak príde jojo efekt. Zamerajte sa na zdravé potraviny, všetko jedzte s mierou. Vaše telo sa vám patrične poďakuje.


Nepite vodu z fľaše
Pitie vody z fliaš nie je síce škodlivé, ale samotný spôsob akým ukladáte pery do neprirodzenej polohy áno. Vráštenie pier urýchľuje tvorenie vrások, preto by ste mali piť radšej nápoje z pohára. Fľašu používajte len výnimočne.


Zlá nálada
Ľudia si neuvedomujú, že zlá nálada má negatívne vplyvy na ich zdravie. Telo človeka sa cíti horšie a je častejšie náchylné na ochorenia. Zmena nastavenia mysle je veľmi dôležitá. Úsmev a pozitívna energia vášmu telu dodá dostatok energie.


Nevšímajte si stres
Ste neustále pod tlakom, neviete sa uvoľniť? Mali by ste častejšie hľadať možnosti, ako vypnúť od všetkých starostí. Začnite sa venovať príjemnejším činnostiam z ktorých načerpáte novú silu.


Mohutné náušnice
Síce sú trendy, ale v starobe si ich budete vyčítať. Vaše ušné lalôčiky strácajú elasticitu a kvôli tomu rýchlejšie ovísajú. Výsledný efekt vám pridá roky navyše.