Ako sa vyhnúť častému meškaniu do práce?


Časté meškanie, nielen do práce, ale aj na naše každodenné stretnutia, je aj výsledkom dnešnej uponáhľanej doby. Ako si s tým ale poradiť?

Zdroj: shutterstock.com

Veľa optimizmu škodí

Častým dôvodom nášho meškania môže byť aj prílišný optimizmus, ktorý nás pozýva k tomu, aby sme si mysleli, že máme vždy na všetko dostatok času alebo stihneme robiť aj viac vecí naraz.

V tomto smere, je účinným liekom, keď sa začneme na svet pozerať troška triezvejšie a uvedomiť si, že aj taký vlak môže mať svoje meškanie, predĺžiť sa môže aj čakanie vo fronte v obchode a časovo náročnejšou môže byť aj príprava raňajok.

Dva krát meraj, raz rieš

Veľa krát meškáme aj preto, lebo nevieme, koľko času nám čo trvá, a preto vždy len improvizujeme a veríme tomu, že všetko ideálne stihneme.

V tomto prípade, nám môže pomôcť jednoduchá technika, a teda zmerať si mobilom všetky naše rutinné aktivity a úkony, pokojne aj viackrát za sebou, a utvrdiť sa v tom, koľko času nám naozaj zaberajú. Šikovné je tiež, nastaviť si budík na konci každej činnosti, aby sme vedeli, že už sa máme pohnúť za ďalším dobrodružstvom.