Aké najčastejšie alergie postihujú dnešných ľudí?


Vybrané alergie môžu ľuďom niekedy naozaj znepríjemniť život, najmä ak o nich nevieme úplne všetko. Poďme im preto trošku nazrieť pod pokrývku.

Zdroj: shutterstock.com

Alergia, ktorá vás pozýva do dažďa alebo k športu

Peľová alergia alebo aj ,,senná nádcha“, ktorá sa vyskytuje najmä počas skorej jari, keď vonku všetko kvitne, môže priniesť do nášho života časté kýchanie či upchatý nos alebo aj nepríjemné slzenie očí. Ľuďom, trpiacim týmto neduhom je v danom období odporúčané, aby chodili na väčšie prechádzky najmä skoro ráno alebo keď vonku prší.

Ďalší nezmar zvaný Astma, ktorý sa prejavuje sťaženou funkciu dýchania, najlepšie odstránime, keď zaradíme do nášho týždenného harmonogramu športy ako plávanie či bicykel. Naopak, mali by sme sa vyhnúť fajčeniu či prílišnému používaniu parfumov.

Potravinové alergie zvané lepok, mlieko a histamín

V prvom prípade, sa jedná o prítomnosť lepku, ktorý obsahuje pšenica a ďalšie obilniny, z ktorých sa pripravuje prakticky väčšina pečiva. Intolerancia mliečnej bielkoviny, ktorou disponuje zase kravské mlieko nepoteší tých, ktorí si radi pochutnávajú na syroch a jogurtoch. Do tretice, taký histamín, ktorý zastrešuje pestrú paletu potravín, počnúc nápojmi, cez zeleninu, až po mäso, je v súčasnosti azda najväčším nepriateľom.

Našťastie, v dnešnej dobe sa už v každých väčších potravinách dajú kúpiť výrobky, ktoré sú prijateľné pre tú ktorú potravinovú alergiu a uchránia tak jej užívateľov od nepríjemnej bolesti brucha, či iných neduhov.