Kašlite na tabuľky a kalórie. Vyskúšajte intuitívnu diétu


Nebaví vás diéta, pri ktorej si musíte rátať prijaté kalórie, vážiť si porcie jedla a to všetko musíte zaznamenávať do nejakej kalorickej tabuľky? Nerobte to!

Zdroj: shutterstock.com

Samotný proces chudnutia by vás nemal stresovať. Súste sa spoľahnúť viacej na svoju hlavu, svoju intuíciu a sedliacky rozum. Naučte sa vnímať svoje telo a počúvať jeho potreby. Keď svoje telo začnete kŕmiť správnou stravou, nebude vás trápiť ani hlad, ani šialená chuť na niečo nezdravé.

Všetko začína vo vašej hlave. Stavte na svoju intuíciu a rozum. Nikto vás nepozná tak dobre ako vy. V prvom kroku vás stačí chcieť, ostatné príde samo.

Hlavnou myšlienkou intuitívnej diéty je najesť sa, keď si to vaše telo žiada. Cítite smútok, a máte chuť na sladké? Všetko je len o psychike. K tomu, aby ste mali lepšiu náladu nepotrebujete jedlo. Nemusíte dodržiavať odporúčaný počet jedál denne. Jedzte, keď pociťujete hlad. Dovoľte si vynechať raňajky, kľudne začnite až obedom. Počúvajte svoje telo, doprajte mu to, čo potrebuje.

Pri diéte je dôležité neobmedzovať sa. Máte chuť na čokoládu, máte chuť na zemiakové lupienky? Dajte si ich. Doprajte si ich. Ak sa tieto potraviny pre vás stanú bežnou potravou, stratia na atraktivite. Chuť vás pri pomyslení na tieto potraviny prejde.