VIEME, prečo je dobré jesť cviklu


Repu obyčajnú poznajú aj školáci, avšak často sa na ňu v kuchyni zabúda. Repa, alebo cvikla je sama o sebe veľmi zdravá a chutná. Táto koreňová zelenina v sebe ukrýva veľkú silu.

Zdroj: shutterstock.com

V cvikle nájdeme množstvo dôležitých minerálov ako napríklad vápnik, draslík, horčík, sodík, železo a mangán. Cvikla obsahuje aj vitamín C a vitamín K. Rovnako obsahuje aj mnohé vitamíny skupiny B, vrátane kyseliny listovej.

Cvikla je skvelým pomocníkom pri liečbe vysokej hladiny krvného tlaku. Pravidelnou konzumáciou môžete dostať hladinu svojho krvného tlaku pod kontrolu.

Cvikla je známa aj svojimi protirakovinovými účinkami. Táto koreňová zelenina je bohatá na vzácne antioxidanty, ktoré pomáhajú v tele blokovať škodlivé účinky voľných radikálov. Tiež sú schopné poškodiť bunky, podnecovať rozvoj civilizačných ochorení, vrátane rakoviny.

Cvikla podporuje odkysličovanie tela, zlepšuje celkové trávenie. Pravidelnou konzumáciou cvikly urobíte niečo aj pre svoj mozog. Dusičnany, ktoré sú v nej ukryté pomáhajú rozširovať cievy a zlepšujú prietok krvi. Mozog tak môže byť lepšie okysličovaný.

Nakoniec je nutné ešte spomenúť, že konzumáciou cvikly prispievame k dobrej obranyschopnosti nášho imunitného systému.