3 tipy, vďaka ktorým zvládnete každý deň v práci


Práca v kancelárií je často spojená s rutinou. Poznáme však niekoľko skvelých tipov, ako tráviť čas v práci príjemnejšie, bez zbytočných následkov v osobnom živote.

Zdroj: shutterstock.com

Príroda

Je dokázané, že zvýšenie efektivity a produktivity práce je ovplyvnené aj vizuálnym kontaktom so živou prírodou. Zamestnanci, ktorí sú obklopený bielymi stenami budú pracovať horšie, ako zamestnanci, ktorí majú výhľad z kancelárie na stromy, rastúce kvety, prírodu. Takýto zamestnanci sú väčšinou stále pozitívne naladení.

Socializácia

Pre každého z nás je prirodzené byť v kontakte s ľuďmi. V práci budete lepšie naladení, ak budete mať pri sebe kolegu, s ktorým môžete komunikovať o akýchkoľvek témach. Rozhovory na pracovisku zvyšujú interpersonálne zručnosti a vnútorné pohodlie pracovníkov.

Pohyb

Váš mozog vie podať najväčší výkon, ak je v pohybe. Neplatí to však iba len o mozgu, ale aj o celom tele. Z tohto dôvodu nie je rozumné počas práce celých osem hodín iba sedieť. Raz za čas svoju činnosť a pozíciu zmeňte na fyzickú činnosť. Myslite na to vo svojom vlastnom záujme. Poloha v sede za kancelárskym stolom a počítačovým monitorom, nie je pre naše telo prirodzená z dlhodobého hľadiska. Kancelársku stoličku môžete zameniť za fit loptu a zostať tak neustále v pohybe.