Tieto vlasové mýty ignorujte


O vlasoch sa zvykne hovoriť ako o korune krásy.

Zdroj: shutterstock.com

Predovšetkým ženy sa snažia čo najlepšie starať o ich vlasy, ale existujú aj muži, ktorí si dajú na ich vlasoch poriadne záležať. Mastné vlasy, neupravené, plné lupín nevzbudzujú v ľuďoch najlepšie ohlasy. Na internete nájdeme množstvo informácií ma tému starostlivosti o vlasy. Viete však odlíšiť pravdu od klamstva?

Týmto mýtom nemusíte veriť:

Pravidelné strihanie zrýchľuje rast vlasov

Ľudia medzi sebou kolujú pravidlo, že ak si budete svoje končeky vlasov strihať aspoň raz mesačne, vlasy vám porastú rýchlejšie. Toto je však iba mýtus. V skutočnosti to nefunguje.

Vlasy si zvyknú na jeden druh šampónu

Nie je to pravda. Vlas je zhotovený z odumretých bielkovín, ktoré si nedokážu vytvoriť návyk.  Najčastejšie ide len o našu domnienku, nakoľko pocit návyku môže vyvolať iný typ produktu, na ktorý sme prešli. Na naše vlasy môže nový produkt pôsobiť inak ako predchádzajúci.

Cielená starostlivosť o vlasy ich zmení k lepšiemu

Šampón určený na objem, zhustenie vlasov  je len reklamný ťah. Hrúbka nášho vlasu a počet vlasových korienkov nám bol geneticky daný. Je to mýtus.

Časté umývanie vlasov spôsobuje mastnotu vlasov

Tvorba mazu ako aj charakter vlasu je každému geneticky daný. Niekomu stačí umývať svoje vlasy 1x týždenne, niekomu nestačí ani 3x.