Nie všetky miesta sú pre turistov prístupné


Existujú na svete lokality, do ktorých sa noha turistov nedostane.

Zdroj: shutterstock.com

Tieto miesta sú veľmi nebezpečné. Návštevníkom hrozí ujma na zdravý alebo dokonca až smrť. Existujú však aj nesmierne vzácne miesta, ktoré by ľudská prítomnosť znehodnotila.

Na tieto miesta sa nedostanete

  1. Gangkhar Puensum

Táto hora je 40. najvyššia hora sveta. Má 7570 m.n.m, avšak, nikdy nebola zdolaná človekom. Hora sa nachádza nad tibetským kráľovstvom Bhután. Máte smolu. Na túto horu je proste zákaz vstupu.

  1. jaskyňa Lascaux

Jaskyňa sa nachádza v juhozápadnom Francúzsku a patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Jaskyňa sa zapísala do UNESCA predovšetkým tým, že sa v nej nachádza približne 600 malieb a 1500 rytých kresieb z obdobia 15 000 rokov p.n.l. Z tohto dôvodu je do jaskyne prísny zákaz vstupu.

  1. ostrov Ilha da Queimada Grande

Tento ostrov sa nazýva ostrovom smrtiacich hadov. Tušíte prečo je to tak? Na malom ostrove žijú tisícky najjedovatejších hadov na svete. Vstup na tento ostrov je zakázaný. Nečudujeme sa.

  1. ostrov North Sentinel

Ostrov sa nachádza v Bengálskom zálive. Na prvý pohľad je tento ostrov pre turistov bezpečný. No opak je pravdou. Na ostrove žijú kmene Sentinelov, ktoré sú veľmi agresívne. Turisti by sa od pôvodných obyvateľov mohli nakaziť infekčnými chorobami, na ktoré nemáme v súčasnosti lieky. Indické úrady zakázali vstup na tento ostrov.