Na čo všetko sa dá využiť holiaca pena?


Pena na holenie je výborným pomocníkom, ale nielen na holenie.

Zdroj: shutterstock.com

Klasickú penu na holenie viete využiť na čistenie, v kuchyni, ale aj na hranie sa. Ponúkame vám overené triky, ako ju využiť inak ako len na holenie sa.

Skvelý pomocník na škvrny

Pena na holenie je vynikajúci pomocník pri boji so škvrnami. Máte škvrnu na tričku, koberci? Jednoducho na škvrnu nastriekajte penu. Danú vec vyperte alebo vykefujte, vydrhnite do sucha. Po fľakoch nebude ani stopa.

Čistič kúpelňovej batérie

Pena je skvelým pomocníkom na čistenie umývadlových a sprchovacích batérií. Nastriekajte penu na dané miesto, ktoré chcete vyleštiť a nechajte pár minút pôsobiť. Handričkou penu zotrite a budete sa čudovať, akú máte krásne lesklú batériu.

Na špinavé ruky

Stalo sa vám niekedy, že vaše ruky boli tak špinavé, že ste si ich nevedeli poriadne umyť? Vyskúšajte penu na holenie. Umyte si s ňou ruky, ako s klasickým mydlom. Neostane vám na nich žiadna špina.

Na špinavú rúru

Využitie peny nájdeme aj v kuchyni. Pena je skvelým pomocníkom na odstránenie mastného povrchu v rúre. Penu jednoducho nastriekajte na povrch rúry a nechajte ju minimálne 10 minút pôsobiť. Rúru potom vyčistite hubkou na riad. Po mastnote neostane ani stopa.