Stop prechladnutiu!


Jeseň je typickým obdobím, kedy je väčšina ľudí chorá.

Zdroj: shutterstock.com

Ľudia čelia chrípke, bolí ich hlava a tečie im z nosa. Tieto príznaky väčšinou sprevádza nepríjemný kašeľ a kýchanie.

Existujú však účinné typy, ako sa vopred pripraviť na nepriaznivé, jesenné počasie. Existujú tiež typy, ako sa účinne zbaviť prechladnutia. Ak ste vonku prechladli, máte zdravotné ťažkosti, väčšinou liečenie trvá 7 dní. Ponúkame vám typy, ako si túto dobu liečenia skrátiť.

Tieto typy vám proces liečenia skrátia, dostanú vás späť do formy.

Ráno:

Zobudili ste sa a cítite sa zle? Dýcha sa vám ťažšie a pociťujete v hrdle bolesť? Je čas siahnuť po bylinke s názvom právenka metlinatá spoločne so škoricou. Málo známu bylinku zoženiete v obchode najčastejšie vo forme tabletiek, alebo ako tinktúru. K bylinke pridáte mrkvu, červenú repu, zázvor a odšťavený, čerstvý pomaranč. Spojením všetkým surovín vám vznikne vitamínová bomba, ktorá posilní vašu imunitu.

Dopoludnia:

Osprchujte sa teplou vodou, ktorá vám uvoľní hlieny. Pite dostatok tekutín, doplnených o vitamín C.

Obed:

Na obed si pripravte skvelý, teplý vývar, ktorý vám dodá energiu a posilní vaše telo. Nezabúdajte do vývaru pridať aj koreňovú zeleninu, cibuľu a cesnak. Po naobedovaní sa, krátkom odpočinku si doprajte polhodinovú prechádzku. Výskum dokázal, že čerstvý vzduch pomáha posilňovať imunitu. Zvyšuje sa tiež celková obranyschopnosť. Platí to však aj vtedy, keď už vaše telo bojuje s vírusom.

Večer:

Večeru si doprajte ľahšiu, odporúča sa zeleninová polievka. Po večeri si doprajte horúci kúpeľ. Doprajte si dostatok spánku, ktorý je pre obranyschopnosť veľmi dôležitý.