Táto kombinácia je prírodná BOMBA


Vedeli ste o tom, že v tejto kombinácií je ukryté veľké množstvo liečivých účinkov?

Zdroj: shutterstock.com

Ide o kombináciu medu a škorice. Čo sa stane, keď tieto dve suroviny zmiešame spolu? Vznikne nám skvelá vec. Zmes škorice a medu je známa už viac ako sto rokov. Zmiešaním medu a škorice nám vznikne zázračný, prírodný liek.

Na čo je dobrý med so škoricou?

  1. Na prevenciu proti artritíde

Do šálky nalejeme horúcu vodu v ktorej rozpustíme 2 lyžice medu a čajovú lyžičku škorice. Tento odvar je dobré piť pravidelne ráno a večer. Horúci nápoj vám pomôže liečiť bolesti vzniknuté z artritídy.

  1. Na bolesť zubov

Bolia vás zuby? Neviete ako tú bolesť zastaviť? Nič nepomáha? Skúste si vyrobiť túto pastu, ktorú môžu používať aj vaše deti.

Pasta nám vznikne zmiešaním lyžičky škorice spoločne s 5 lyžičkami medu. Pastu následne aplikujeme na bolestivý zub ráno, na obed a večer. Ak vás bolia ďasná, alebo máte problém so zubným kazom, odporúčame do pasty pridať trocha olivového oleja a bolestivé miesto dôkladne potierať.

  1. Na zlepšenie imunitného systému

Zmes medu a škorice priaznivo pôsobí na náš imunitný systém. V chladnom počasí naše telo vystavujeme zvýšenému riziku ochorenia, preto si môžeme nasadiť túto medovo škoricovú kúru. Každodenné používanie medu a škorice naše telo posilní a naša imunita získa na sile. Med jednoducho zmiešame so škoricou a konzumujeme.  

  1. Na únavu

Cítite sa neustále unavený? Nič sa vám nechce robiť? Vyskúšajte si dať med so škoricou. Zmiešajte lyžicu medu a lyžičkou škorice v horúcej vode. Pite tento odvar niekoľko dní v popoludňajších hodinách. Odborné štúdie dokázali, že cukor, ktorý sa nachádza v mede regeneruje telesné sily človeka. Nápoj je vhodný aj pre seniorov, ktorý sa budú po ňom cítiť živší, čulejší a vitálnejší.