Sušička, áno alebo nie?


Sušička už dávno nie je len „bájnym“ spotrebičom z amerických filmov, nájdete ju dnes aj v mnohých slovenských domácnostiach. Ak si aj vy kladiete otázku, či áno alebo nie, pozrite sa s nami na pre a proti.

Zdroj: shutterstock.com

Šetrí čas
Hlavným dôvodom na kúpu sušičky je to najvzácnejšie čo máme – čas. Nikto predsa nechce stratiť hodiny svojho voľného času pri prenášaní a vešaní prádla.


Sušenie vyžaduje plánovanie
Samozrejme, netvrdíme, že sušička vyrieši všetko...Napriek tomu, že šetrí váš čas sušenie v sušičke vyžaduje plánovanie. Ideálne je, pokiaľ prádlo ihneď po opratí preložíte do sušičky a taktiež, pokiaľ svoj harmonogram upravíte tak, aby ste po vysušení prádla boli doma. Pokiaľ bielizeň zo sušičky nevyberiete ihneď po dosušení, bude často pokrčená a vlhká, čo vám spôsobí ďalšiu prácu a žehlenie. Okrem toho, ak chcete sušiť efektívne, nemôžete sušiť napríklad uteráky s tričkami atď – zbytočne sa tak natiahne doba sušenia, takže aj pri sušení, treba troška kalkulovať a rozmýšľať. Nič nie je zadarmo!


Pokiaľ nie ste pedantní, už nemusíte žehliť
Množstvo sušičiek má špeciálne tlačidlo, ktoré sa postará o to, aby sa prádlo nepokrčilo. A naozaj to funguje! Takže za nás k výhodám môžete pridať – hurá, odteraz už žiadne žehlenie.

Samozrejme, kúpu sušičky musí zvážiť každý sám. Napriek tomu sme si istý, že je to výborný spotrebič pre rodiny s deťmi aj do domácností, ktoré nemajú balkón, ani terasu a prádlo im počas roka a hlavne v zime, keď trávia viac času v interiéri proste zavadzia...Tak čo vy na to?