Posteľte si ráno posteľ. Povieme vám prečo


Dnes ráno sa nikam neponáhľajte, vstaňte dobre naladený a s chuťou do nového dňa. Uvarte si kávu, vyvetrajte spálňu a hlavne, posteľte si posteľ!

Zdroj: shutterstock.com

Uprataná posteľ je prvý impulz, prvý úspech, prvá splnená úloha dňa... Poznáte tie rána, keď zakopnete, oblejete sa kávou a odchádzate (do práce či školy) v strese, vykoľajený a útekom z domácnosti, ktorá potrebuje zachrániť? Takéto ráno vás nenaštartuje do produktívneho a pokojného dňa. Ak ale zmeníte aspoň jednu vec a tou bude vaša posteľ – pomôže vám to. Ten pocit satisfakcie z prvej dobrej splnenej úlohy sa s vami ponesie už od rána a to je niečo! A pocit kvalitne vykonanej práce nie je to je jediné pozitívne....Všetky tie malé činnosti ako umytie riadu, pranie, vysávanie a pod. patria k činnostiam, ktoré každý z nás odkladá a v duchu si vždy vraví – musím to už urobiť, ale nemám čas.

Ak ale začnete drobným úkonom (ako postlatie postele) a budete ho opakovať každé ráno, garantujeme vám, že bez upratania postele už svoj byt neopustíte a viete čo to znamená? Že z tejto spočiatku nepríjemnej činnosti sa stal zvyk. A zvyk je železná košeľa, takže pomalými krôčikmi môžete každú ďalšiu činnosť, ktorú nemáte v obľube zmeniť na zvyk...Krok po kroku, deň za dňom. Držíme vám palce!