Psy vedia viacero vecí predvídať


Naši štvornohí priatelia na to majú svoj šiesty zmysel.

Zdroj: shutterstock.com

Dlhé roky sa naši štvornohí miláčikovia vyvíjali z vlkov, preto v nich ostalo mnoho loveckých aj ochranárskych inštinktov. K dôvodom, prečo je to tak, patrí aj ich šiesty zmysel, známy aj ako extrasenzoriské vnímanie. Vďaka nemu vedia nielen do istej miery predpovedať to, čo sa stane, ale vedia aj rozlíšiť charakter ľudí.

Psík dokáže vycítiť napríklad prichádzajúce zemetrasenie. Vďaka svojmu ostrému sluchu vie začuť vysokofrekvenčné zvuky skál, ktoré sa pohybujú pod zemským povrchom. Určite ste si už niekedy všimli, že váš havko vycítil búrku dávno predtým, než prišla. Búrku je možné naozaj vycítiť a tým, že pes má 40 krát silnejší čuch ako my ľudia, tým vie aj búrku vycítiť rýchlejšie. Takisto vďaka svojmu ostrému sluchu vie hrom započuť omnoho skôr ako my.

Naši psíkovia nás častokrát majú prečítaných viac, než si myslíme. Vedia totiž vycítiť emocionálne zmeny a aj reč tela, preto vedia napríklad kedy ideme do práce alebo na schôdzku. Ich ochranárske pudy sa nedajú uprieť. Mnoho majiteľov potvrdilo, že ich miláčikovia vedeli rozpoznať rôzne choroby, záchvaty a dokonca aj vážne ochorenia ako je rakovina ešte predtým, než im boli diagnostikované. Ak ste sa práve vrátili domov z práce a váš psík vás nedočkavo čakal pri dverách, nie je to náhoda a ani nestál celý deň pri dverách. Psík totiž vie rozoznať rôzne zvuky a udalosti, ktoré predchádzajú vášmu príchodu (zvuk motora, chodenie po schodoch) a vtedy príde ku dverám. Čo by sme len robili bez našich miláčikov?