Dodržiavať pitný režim je dôležité, no niekedy ťažké. S týmito trikmi to ale pôjde


Pitný režim zabezpečuje telu hydratáciu a správne fungovanie nielen v teple.

Zdroj: shutterstock.com

Všetci doktori, odborníci na zdravie či výživu pripomínajú význam pravidelného prísunu tekutín v dostatočnom množstve. Zvýšeným príjmom vody sa telo rýchlejšie zbavuje škodlivých látok a dokáže sa lepšie popasovať aj s chorobami. V neposlednom rade je pitný režim dôležitý aj pre krásu. Dodržať ho každý deň, najmä zo začiatku býva veľmi obťažné, nakoľko často na také množstvo nie sme zvyknutí a prekáža nám aj častejšie navštevovanie toalety. Dá sa to však zvládnuť.

  1. Stanovte si cieľ. Ideálne by ste za deň mali vypiť cca 1-2 litre vody, minerálky a nesladeného čaju.
  2. Zapisujte si. Existujú rôzne aplikácie do smartfónov, v ktorých si môžete vytýčiť ciele na každý deň a postupne počas dňa si značiť vypité množstvo. Tie vám dokonca posielajú pripomienky, aby ste sa nezabudli znova napiť. Pre milovníkov „starej školy“ stále existujú notesy a zápisníky.
  3. Noste pitie všade so sebou. Ideálne vo fľaši, ktorú si viete postaviť na stôl pri práci s počítačom alebo hocikde inde. Lenivosť naliať si pohár vody potom nebude výhovorkou.
  4. Obmieňajte to. Najlepšia je vždy čistá voda, no aj tá sa vám po istom čase sprotiví. Striedajte preto aj rôzne minerálky či bylinkové čaje. Do vody si môžete pridať aj citrón, mätu či iné ovocie a vyrobiť si tak zdravú a chutnú vodu.