Poradíme vám, ako si doma vyrobiť masážny olej


Milovníci masáží si ho pochvaľujú.

Zdroj: shutterstock.com

V dnešnej dobe si potrpíme na to, aby boli naše výrobky eko a vyrobené v súlade s prírodou. Väčšinou ale bývajú ťažšie dostupné a drahšie ako ich bežné alternatívy, preto sa mnohí snažia experimentovať s výrobou domácich produktov, najmä kozmetiky. Má to nesporné výhody, predsa len vy viete najlepšie čo dávate do svojej pleťovej masky alebo prípravku na vlasy. Skrátka si nachystáme ingrediencie a pridáme vône podľa nášho gusta.

Nie je tomu inak ani pri masážnych olejoch. Vieme si ich vyrobiť aj sami doma, a nie je to žiadna raketová veda. Ako základ použijeme akýkoľvek stopercentný rastlinný olej. Môže byť slnečnicový, olivový, mandľový, kokosový alebo aj marhuľový, skrátka prírodný a najlepšie lisovaný za studena. Môžeme ich aj kombinovať. Do základnej bázy (oleja) pridáme esenciálne oleje s požadovanou arómou, pričom by mali tvoriť zhruba 1 až 3 percentá celkového objemu. Záleží len na vás, aký použijete, a najmä závisí od použitia a vašej pokožky.

Hotový masážny olej je vhodné zakonzervovať, preto mnohí do nich ešte pridávajú vitamín E alebo rozmarínový olej. Predlžujú životnosť produktu a ich použitím sa vyhneme nepríjemnostiam spôsobenými nečistotami. Máme pre vás aj pár vhodných tipov, ak vás ešte nekopla múza:

Upokojujúci masážny olej: 1 diel slnečnicového oleja, 1 diel mandľového oleja, levanduľový a medovkový esenciálny olej

Zahrievací masážny olej: 1 diel mandľového oleja, 1 diel marhuľového oleja, pomarančový a škoricový esenciálny olej

Na regeneráciu svalov: olivový olej, levanduľový, citrónový a mätový esenciálny olej