Už vieme kam miznú páry ponožiek


Práčka požiera naše ponožky.

Zdroj: shutterstock.com

Každý z nás pozná ten pocit, keď ani za svet nevie nájsť druhú ponožku do páru. Napriek dôkladnému hľadaniu jej stále niet. Nebojte sa, nikto vám ju neukradol, teda aspoň nie úmyselne. Mohla sa totiž stratiť v práčke . Ako je to vôbec možné?

Viacerí odborníci potvrdili, že ponožka sa môže stratiť tým, že sa dostane pod bubon práčky. Pôsobí to trochu komicky, ale môže to znamenať o dosť väčšie problémy, ako si myslíme. Zatúlaná ponožka sa totiž rýchlo môže stať zdrojom zápachu a nebezpečných plesní, ktoré sa budú v práčke naďalej šíriť. Ak teda riešite tento problém a vaša práčka má otvor určený pre údržbu, skúste ho raz za čas otvoriť a pozrieť sa, či tam nenájdete svoje stratené ponožky.

Ďalšie miesto, kde sa nám môžu zapatrošiť, je gumové tesnenie pri dverách od práčky. Skúste ho opatrne roztvoriť a kým ste tam, radšej ho aj trochu poutierajte, nikomu to neuškodí. Dá sa ale aspoň trochu zabrániť strácaniu ponožiek? Samozrejme, že sa dá. Existujú špeciálne vaky určené na pranie menších vecí. Stačí do vaku poukladať naše ponožky alebo iné kusy oblečenia a následne ho len hodiť do práčky bez toho, aby sme sa báli o ich stratenie. Iná, trochu menej high tech metóda je spojiť ponožky dokopy zicherkou. Možno to znie zvláštne, ale ponožky to udrží spolu.